Психологічний вісник. Діти сонця – хто вони?

Діти сонця – так найчастіше називають людей з синдромом Дауна. Адже зазвичай вони люб’язніші та відкритіші, ніж їхні однолітки.

У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Чому саме 21 березня? Тому що день і місяць символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня). Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті.

Дітям із синдромом Дауна, дійсно, складніше розвиватися, ніж їхнім звичайним одноліткам. Але за підтримки сім’ї, друзів, однокласників та допомоги фахівців вони, як і інші малюки, вчаться ходити і говорити, читати і писати, малювати і кататися на велосипеді, займатися музикою і спортом, отримують освіту. І звичайно, вони здатні дружити, захоплюватися, закохуватися, бути щасливими і робити щасливими інших.

Діти із синдромом Дауна, вони особливі, але заслуговують на повагу, підтримку, толерантне ставлення до себе.

Ці діти виростають живуть серед нас і не просто живуть, а стають видатними людьми, якими пишаються інші

http://school15.osvita-konotop.gov.ua/goto/https://www.youtube.com/watch?v=ZDUrLBBrHQc

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *